קצת עלינו

נסיגת עצם הלסת נחשבת לאחד האתגרים הקליניים הגדולים ביותר, עבור מנתחי פה ולסת כמו גם עבור רופאי שיניים העוסקים בשחזור ושיקום. נסיגת לסת עשויה להתרחש בחלקן האחורי של הלסת העליונה והלסת התחתונה בשל הקרבה למבנים האנטומיים הסמוכים- מערת הסינוס המקסילרית מלמעלה והתעלה המנדיבולרית מלמטה.

 

במקרים רבים נסיגת עצם לא מאפשרת שימוש בשתלים דנטליים ומצריכה תהליך של השתלת עצם או הרמת סינוס – פרוצדורות שהפכו בשנים האחרונות לפופולריות, אך הן עדיין רחוקות מלהיחשב לטיפול שמרני.

 

הליך של הרמת סינוס למשל, עשוי לגרום להתפתחות זיהום וכתוצאה ממנו סינוסיטיס חריף או כרוני. זה לא רק כואב ולא נעים, אלא גם מעכב החלמה ומאריך את הטיפול. גם שיטות השתלת עצם נחשבות לבעייתיות ומציעות אחוזי הצלחה נמוכים.

 

מערכת הפירמידיון פותחה תוך הכרות מעמיקה עם התכונות הביולוגיות, האנטומיות והפיזיולוגיות של רקמת העצם ולכן היא מהווה חלופה פשוטה, בטוחה ומהירה להליכים פולשניים, כגון הרמת סינוס או השתלת עצם.

 

מערכת פירמידיון מוגנת בפטנט ומספקת יתרונות בולטים גם לרופאים וגם למטופלים:
 

 • העיצוב החדשני והמוגן בפטנט של פירמידיון מגדיל פי 2 את שטח פנים של המערכת, מה שמאפשר לה יציבות גבוהה, חיבור מיטבי עם עצם ותהליך החלמה קצר יותר בהשוואה לשתלים קצרים.
   

 • בזכות קוטר צווארי סטנדרטי (קוטר הצוואר בין 3.75 ל-4.1 מ"מ), החלק האפיקלי המתרחב ושטח הפנים הנרחב שלה, מספקת מערכת הפירמידיון ביצועים הזהים לשתלים ארוכים רגילים (באורך מעל 10 מ"מ) מבחינת יכולת עמידה בעומסים.
   

 • הפלטפורמה הצרה של מערכת פירמידיון (ביחס לשתלים קצרים) מתאימה טוב יותר לאנטומיה של רכסים אטרופיים. בעת ששתלים קצרים מפעילים לחץ גבוה על העצם הקריסטלית ולחץ נמוך באזור האפיקלי, צורת הפירמידה יוצרת תבנית פיזור לחץ שונה – נמוך בעצם הקריסטלית וגבוה באזור האפיקלי. פיזור זה גורם ליציבות גבוהה כבר בתחילת התהליך ומאפשר העמסה מיידית ועם הזמן גם פחות אובדן רקמת עצם.
   

 • מנגנון שחרור לחץ מוגן פטנט מווסת את הלחץ שנוצר בזמן ההרחבה על רקמת העצם הסובבת כדי למנוע נקרוזיס, ובו בזמן שומר על יציבות מקסימלית.
   

 • הליך החדרת המערכת רגיל לחלוטין פרט לשלב נוסף אחד והוא שלב ההרחבה.